ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11482718
*
nr 1148 2718
Spegel
med konsolbord med stenskiva, spegelns mått: 132x45
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 december 2017
kl 19:23:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/12 14:39:37
1
500 kr
4/12 12:49:15
2
1.100 kr
4/12 16:59:57
1
700 kr
4/12 16:59:57
2
800 kr (Budbetjänt)
4/12 17:00:37
1
900 kr
4/12 17:00:37
2
1.000 kr (Budbetjänt)
4/12 17:35:55
1
1.100 kr
4/12 17:35:55
2
1.100 kr (Budbetjänt)
4/12 17:36:16
1
1.200 kr
4/12 19:18:46
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:49
-
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:17
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:38
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:02
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1148 2718
Spegel
med konsolbord med stenskiva, spegelns mått: 132x45
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 december 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/12 14:39:37 | 1 | 500 kr |
4/12 12:49:15 | 2 | 1.100 kr |
4/12 16:59:57 | 1 | 700 kr |
4/12 16:59:57 | 2 | 800 kr (Budbetjänt) |
4/12 17:00:37 | 1 | 900 kr |
4/12 17:00:37 | 2 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
4/12 17:35:55 | 1 | 1.100 kr |
4/12 17:35:55 | 2 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
4/12 17:36:16 | 1 | 1.200 kr |
4/12 19:18:46 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:49 -
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:17 -
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:38
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:32 -
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:38 -
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:02